Register Now

Register Now

 • Zapraszamy do obejrzenia spektaklu, który powstał z okazji ROKU CHOPINOWSKIEGO 2010.

  Spektakl inspirowany życiem i twórczością Fryderyka Chopina na motywach biografii, wspomnień oraz listów, z wykonywaną na żywo muzyką oraz z elementami tańca.

  Spektakl CHOPIN. NAMIĘTNOŚCI W DUR I MOLL to studium samotności wielkiego twórcy, który zatraca się w muzyce, pragnąc zwolnić upływ czasu i oddalić widmo nadchodzącej śmierci. Bogate życie wewnętrzne, strach przed niespełnieniem, obawa, że nie zdoła stworzyć wszystkiego czego chce, powoduje narastanie lęków. Życie zaczyna przypominać sen przeplatany scenami z przeszłości. Preludia komponowane w chwilach lęku mieszają się z Etiudami – jakby fotografiami, które zrobiono by uchwycić piękne, ulotne chwile życia.

  Bohater spektaklu – Fryderyk Chopin – to twórca ekstremalny, wymagający od innych, równocześnie dający całego siebie. Świadomy czasów w których żyje, nie akceptujący rzeczywistości, świadomie idący „pod prąd”. Nie ulegając światowym modom i trendom epoki – mieszkając w Paryżu, tworzy muzykę inspirowaną … polskością i folklorem.. Pokorny wobec sztuki, walczy z dewaluacją wartości swoich czasów, drwi z zachowań „gwiazd” pragnących przede wszystkim zaspokajać oczekiwania publiczności.

  Czy tak ambitny artysta, ciężko pracujący, walczący z wyniszczającą chorobą, wplątany w wiele konfliktów uczuciowych i mający wiele problemów egzystencjalnych mógłby być współczesnym idolem? A może „poeta fortepianu” byłby dzisiaj niszowym artystą „krainy łagodności”?

  Spektakl z udziałem Grupy Tańca Nowoczesnego SWITCH oraz Pracowni Teatralnej GALOP.

  Choreografia – Beata Urbańska

  Scenariusz – Denis Brzeziński, Michał Świechowski

  Reżyseria – Stanisław Dembski

  Spektakl był wielokrotnie nagradzany na festiwalach w całej Polsce.

  Emisja: w wydarzeniu na Facebooku Dorożkarni.

Content | Menu | Access panel