Stanisław Dembski – teatr

 

Pedagog teatru, aktor, reżyser. Prowadzi Teatr FIAKIER oraz Teatr ZACZAROWANE KOŁO.

Zrealizował w Dorożkarni  projekty teatralne, m.in. Czytam, Wiem, Tworzę – Dzień św. Łucji, przegląd teatralny Sztuki nie do końca poważne i happening teatralny Ptaki w ramach Dziecięcej Stolicy. Współpracował z GPiAS – Praga Płn. w ramach programu Animacja Społeczno-Kulturalna “dzieci ulicy” i społeczności lokalnej. Od 2005 roku realizuje Ogólnopolski Przegląd Teatralny Zderzenia Teatralne.

Grał w Teatrze STU i Teatrze KTO w Krakowie oraz Teatrze C.K. Norwida w Jeleniej Górze. Wielokrotnie uczestniczył w warsztatach aktorskich we Francji, Niemczech, Anglii, Austrii oraz w międzynarodowych festiwalach w Strasburgu, Bonn, Kolonii, Sztokholmie, Bordeaux, Brukseli, Wiedniu, Sewilli, Lille, Archangielsku. Grał również w filmach i produkcjach telewizyjnych (m.in. Dzieje Mistrza Twardowskiego w reż. Krzysztofa Gradowskiego, Przeprowadzki – serial TV w reż. Leszka Wosiewicza, Niania – serial TVN , Szymon Majewski Show, Kasia i Tomek.

Jego grupy teatralne są laureatami ogólnopolskich festiwali: START ´88 w Poznaniu, Biesiada Teatralna w Horyńcu, Festiwal Młodzieży Akademickiej FAMA, Barbórkowe Spotkania Teatralne, Forum Teatrów Dzieci i Młodzieży w Poznaniu, SPOT 2006 (dorożkarniowy Teatr FIAKIER) oraz ASTERIADA (Teatr ZACZAROWANE KOŁO). Otrzymał tytuł Instruktora Roku w konkursie “Bliżej Teatru” oraz nagrody za pracę pedagogiczną przyznane przez Kuratorów Oświaty w Krakowie i w Warszawie.

Jest absolwentem Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej Akademii Teatralnej.