Kategorie
Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej TEN - TON Płyty

PIOSENKI MARKA DUTKIEWICZA

PŁYTY FESTIWALU TEN-TON MOŻNA KUPIĆ W SKLEPIE INTERNETOWYM WYGRAJ SUKCES
Piosenki można odsłuchać na kanale YouTube wydawnictwa MTJ 

 

04ten-ton-dutkiewicz

PIOSENKI MARKA DUTKIEWICZA

Płyty CD wydawane przez Dorożkarnię w cyklu Ten Ton są ewenementem na rynku polskiej fonografii. Ich wyjątkowość polega na uwzględnieniu potrzeb edukacyjnych dydaktycznych w procesie nauczania śpiewu. Płyty Ten Ton to seria wydawnictw festiwalowych, która jest jedyną w Polsce propozycją dla trenerów wokalnych, która zawiera tzw. podkłady muzyczne (półplaybacki) niezbędne do codziennej pracy z młodzieżą. Wybór repertuaru do kolejnych krążków oscyluje wokół najwybitniejszych twórców i wykonawców polskiej piosenki. Ich pomijana przez media twórczość na nowo opracowana muzycznie stanowi wzorcowy i ponadczasowy repertuar dla młodych wokalistów.

Odsłuchaj lub pobierz w formacie mp3 tutaj ->

 


 

04ten-ton-dutkiewicz
1. JESTEM TWOJĄ AFRYKĄ muzyka: Robert Janson
2. TO, CO MAM muzyka: Jan Borysewicz
3. PAMIĘTAJ MNIE muzyka: Sławomir Łosowski
4. PODWÓRKOWA KALKOMANIA muzyka: Romuald Lipko
5. NAJPIĘKNIEJSZA W KLASIE muzyka: Majka Jeżowska
6. KŁOPOTY TO JEJ SPECJALNOŚĆ muzyka: Jacek Skubikowski
7. NIECH MOJE SERCE KOŁYSZE CIEBIE DO SNU muzyka: Janusz Koman
8. WSTAWAJ, SZKODA DNIA muzyka: Janusz Kruk
9. SZKLANA POGODA muzyka: Grzegorz Stróżniak
10. CHODŹ, POMALUJ MÓJ ŚWIAT

 


WYKONAWCY UTWORÓW:

Sylwia Drabik (1), Mariusz Oborski (2), Filip Rychcik (3), Diana Jankowska (4), Maria Steciuk (5), Małgorzata Zielińska (6), Tomasz Krupa (7), Weronika Kmita (8), Adrianna Piotrowska (9), Anna Tańska (10).

MUZYCY:

Studio Piosenki TŁOCZNIA DŹWIĘKÓW,
Zespół instrumentalny pod kier. Jacka Piotrowskiego w składzie:
Jacek Piotrowski – instrumenty klawiszowe (2),
Monika Malec – instrumenty klawiszowe (2),
Marek Kisieliński – gitary,
Sebastian Stanny – saksofony (5,6,7)
Robert Murakowski – trąbka (6),
Bartek Szetela – gitara basowa (1,2,3,5,6,7,8,9,10)
Robert Luty – perkusja

Jacek Piotrowski – aranżacja
Jacek Piotrowski, Monika Malec – produkcja muzyczna
Monika Malec – opieka artystyczna, przygotowanie wokalne
Jacek Piotrowski, Andrzej Karp – realizacja dźwieku,
Grzegorz Pohl – projekt okładki

Produkcja – Dorożkarnia 2011
Nagrań dokonano w Studiu Dorożkarnia.

 


MAREK DUTKIEWICZ

wg Wikipedii (http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Dutkiewicz)

Jest autorem (od 1969 r.) kilkuset tekstów piosenek, z których wiele stało się wielkimi przebojami. Współpracował m.in. z takimi zespołami i wokalistami, jak: Dwa Plus Jeden, Andrzej i Eliza, Felicjan Andrzejczak, Budka Suflera, Halina Frąckowiak, Kombi, Lombard, Urszula, Zdzisława Sośnicka. Utwory z jego tekstami można też usłyszeć w wykonaniu takich artystów, jak: Alibabki, Bemibek, Marta Borecka, Monika Borys, Ewa Farna, Bogdan Gajkowski, Homo Homini, Kora Jackowska, Martyna Jakubowicz, Anna Jantar, Irena Jarocka, Majka Jeżowska, Klincz, Lady Pank, Jacek Lech, Jan Lewandowski, Anna Mamczur, Zofia Nowakowska, Pro Contra, Krystyna Prońko, Andrzej Rybiński, Skaldowie, Wojciech Skowroński, Piotr Szczepanik, Test, Trubadurzy, Varius Manx, Wawele, Marianna Wróblewska, Beata Wyrąbkiewicz, Wiktor Zatwarski. Napisał libretto do musicalu Mewa oraz suity Aktor (muz. Janusz Kruk), jak również songi do musicalu Sny Sindbada Żeglarza (muz. A. Zarycki).
W 1983 r. otrzymał II nagrodę na KFPP w Opolu za piosenkę Szklana pogoda.
Autorski dorobek został podsumowany na płytach Przeboje życia (1993) i Złote przeboje (1996).

 


DLACZEGO PŁYTA TEN TON JEST WYJĄTKOWA

Płyty CD wydawane przez Dorożkarnię w cyklu Ten Ton są ewenementem na rynku polskiej fonografii. Ich wyjątkowość polega na uwzględnieniu potrzeb edukacyjnych dydaktycznych w procesie nauczania śpiewu. Płyty Ten Ton to seria wydawnictw festiwalowych, która jest jedyną w Polsce propozycją dla trenerów wokalnych, która zawiera tzw. podkłady muzyczne (półplaybacki) niezbędne do codziennej pracy z młodzieżą. Wybór repertuaru do kolejnych krążków oscyluje wokół najwybitniejszych twórców i wykonawców polskiej piosenki. Ich pomijana przez media twórczość na nowo opracowana muzycznie stanowi wzorcowy i ponadczasowy repertuar dla młodych wokalistów. Płyta Ten Ton jest też elementem niewielu działań, które pozwalają „ocalić od zapomnienia” to, co wartościowe w polskiej piosence. Jej niekwestionowanym atutem są nowoczesne i zaskakujące aranżacje wybranych utworów oraz wykonania muzyki przez instrumentalistów współpracujących z najpopularniejszymi gwiazdami współczesnej polskiej piosenki (m. in.: Edytą Górniak, Natalią Kukulską, Kayah …)

Do chwili obecnej dzięki dorożkarniowemu przedsięwzięciu śpiewająca młodzież mogła doskonalić swe umiejętności wokalne wykonując piosenki z tekstami Jacka Cygana, Marka Dutkiewicza, kompozycje Seweryna Krajewskiego, Jarosława Kukulskiego i Maryli Rodowicz

 

WRÓĆ DO WSZYSTKICH PŁYT >