Kategorie
taniec ZAJĘCIA

Teatr Tańca TEST – projekty międzynarodowe

Dance Fest Novi Sad, Serbia 2019 
Agnieszka Wereszczyńska (Teatr Tańca Test) oraz Z. Bernat i M. Maciejewska (Flesz): 1. miejsce jazz senior trio.

XXIII NEW PRAGUE DANCE FESTIVAL, lipiec 2019
Nagroda specjalna DANCE HAND NPDF 2019 oraz III miejsce w kategorii MODERN/CONTEMPORARY DANCE.

TANIEC PONAD GRANICAMI, czerwiec 2018
Polsko-białoruskie warsztaty taneczne z udziałem: Teatru Tańca TEST, Teatru Tańca Jazz z Dorożkarni oraz grup białoruskich Hip-Hop Star  i  VintStars  ze szkoły Vint-Klab (nauczycielki: Alesia Sidorkin, Tatsiana Kovaleva, tłumacz, pracownik polonijny- Marina Repkina). Warsztaty odbyły się w Warszawie.

XV NEW PRAGUE DANCE FESTIVAL, lipiec 2011
2 nagroda w kategorii jazz/hip-hop, 1 nagroda w kategorii contemporary dance.
W dniach 2-8 lipca 2011r. w czeskiej Pradze odbył się XV NEW PRAGUE DANCE FESTIVAL. Teatr Tańca TEST z Dorożkarni zdobył tam 2. MIEJSCE w kategorii JAZZ/HIP-HOP za układGIVE IT AWAY oraz 1. MIEJSCE w kategorii CONTEMPORARY za układ WINTER.
Festiwal w Pradze organizowany jest od 1997r. Startują w nim zespoły, szkoły tańca, instytucje i studia taneczne, a uczestników konkursu ocenia międzynarodowe jury. Każdego roku program festiwalu wzbogacany jest o dodatkowe atrakcje – zwiedzanie Pragi, rejs po Wełtawie a także możliwość udziału w różnorodnych warsztatach (taniec, pantomima, kursy makijażu, zajęcia dla pedagogów, lekcje rozgrzewki). Festiwal w Pradze cieszy się dużą popularnością wśród zespołów z całego świata. W tym roku tancerze przyjechali z Europy, USA, Japonii, Nowej Zelandii. Festiwal odbywa się na deskach Teatru Narodowego.

XIV NEW PRAGUE DANCE FESTIVAL, lipiec 2010
III nagroda w kategorii modern & contemporary dance.
NEW PRAGUE DANCE FESTIVAL to festiwal adresowany do zespołów amatorskich, tancerze startowali w kategoriach: taniec klasyczny, jazz & hip-hop, modern & conteporary dance, taniec etniczny. Obok startu w konkursie młodzież brała także udział w warsztatach prowadzonych przez znakomitych czeskich choreografów (taniec klasyczny, hip-hop, jazz, modern).
NEW PRAGUE DANCE FESTIVAL jest  jednym z najlepszych festiwali tańca w Europie, w tym roku zaprezentowano ponad 70 choreografii z Europy oraz USA, Indii, Izraela.
3 nagroda w kategorii modern & contemporary dance to ogromne wyróżnienie i zaszczyt dla Teatru Tańca TEST – festiwal stoi na bardzo wysokim poziomie – Grand Prix i I miejsce zdobył znakomity zespół z USA, II miejsce grupa z Belgii.

22 BARCELONA DANCE AWARD, Girona 2009
Złoto w kategorii Fusion Dance Europe dla Teatru Tańca TEST oraz złoto dla Izabeli Borkowskiej za najlepszą choreografię.
Festiwal jest jednym z największych i najważniejszych wydarzeń tańca amatorskiego w Europie. Komisja złożona z międzynarodowych ekspertów i krytyków przyznaje nagrody najlepszym grupom, choreografom i talentom.
Warto dodać, że TEST był w ogóle pierwszym zespołem z Polski, jaki zaprezentował się na Barcelona Dance Award. W tym roku w festiwalu udział wzięło 66 zespołów z Meksyku, USA, Rosji, Francji, Anglii, Szkocji, Cypru, Turcji, Austrii, Belgi, Finlandii, Słowacji, Rumuni, Włoch, Hiszpanii i Polski, prezentując 220 choreografii.
Do udziału w festiwalu został zakwalifikowany po 3 latach starań. TEST zaprezentował układy KOOZA DANCE, LULI, LAL i DELICIOUSE SOLITUDE.

NÖ WORLD DANCE CUP, St. Pölten 2007
Złoto w kategorii open/junior.
Konkurs przeznaczony dla amatorów i profesjonalistów zajmujących się różnymi technikami tańca, od klasyki, poprzez modern, taniec ludowy aż p hip-hop, taniec musicalowy i jazzowy. Teatr Tańca TEST zaprezentował w konkursie dwie choreografie: I GOT RHYTHM oraz TOO BAD.

7 GLOBAL EDUCATION FESTIVAL 2007 FESTIVAL OF DANCE FOR SCHOOLS, Sanremo 2007
I miejsce w kategorii inne style tańca i GRAND PRIX za najlepszą prezentację taneczną festiwalu.
Festiwal odbywa się od kilku lat pod patronatem UNESCO oraz Parlamentu Europejskiego, jego celem jest prezentacja najbardziej twórczych i inspirujących dokonań uczniów szkół włoskich i europejskich. To także okazja do konfrontacji dorobku artystycznego i wzajemnego zrozumienia niezależnie od miejsca urodzenia czy statusu społecznego.
Teatr Tańca TEST zaprezentował w konkursie dwie choreografie: ALEGRIA TOWN i THE PUPPETS.
Film zrealizowany przez Marka Sobolewskiego o Teatrze Tańca Test pt. TeTaTe w San Remo został przyjęty do udziału w festiwalu XV edycja IL COREOGRAFO ELETTRONICO, który odbył się w Neapolu, we Włoszech w Muzeum Madre w dniach 11–13 czerwca 2008.

DANCING ON THE ADGE FESTIVAL, Amsterdam, Antwerpia 2007
DANCING ON THE EDGE FESTIVAL był pokazem młodych choreografów z Bliskiego Wschodu, którzy prezentowali swoje prace po raz pierwszy w Holandii. Dziewięciu indywidualnych artystów oraz grupy taneczne z sześciu krajów (Syria, Liban, Egipt, Palestyna, Iran i Izrael) pokazało inne spojrzenie na świat i kulturę Wschodu i Zachodu. Oprócz przedstawień młodzież wzięła udział w debatach i dyskusjach z artystami, warsztatach tanecznych i specjalnej edycji CINEDANS FESTIVAL – festiwalu filmowego poświęconego tańcu.
Wydarzeniem dla naszego zespołu było obejrzenie spektaklu VAREKAI – Cirque du Soleil w Antwerpii.

Powrót na stronę Teatru Tańca Test