Debata oksfordzka online: Czy możemy pracować krócej?

Debata oksfordzka online: Czy możemy pracować krócej?

Wstęp bezpłatny

Online

18/10/2020 - 18/10/2020 12:00

Tytuł: Czy możemy pracować krócej?

Teza: Ta izba uważa, że w Polsce powinien zostać wprowadzony 35 godzinny tydzień pracy.

Dyskusja o czasie pracy coraz intensywniej przebija się do mainstreamowej debaty publicznej. Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów w Unii Europejskiej.

Podczas debaty chcemy usłyszeć odpowiedzi na pytania o to co realnie kształtuje wartość danej pracy?

Czy spędzanie 8 godzin dziennie w pracy jest opłacalne z punktu widzenia jej efektywności?

Jakie konsekwencje dla określonych grup społecznych przyniosłoby dyskutowane rozwiązanie i jakie/do kogo kierowane? Jakie polityki powinno prowadzić państwo w celu osłonięcia osób, których pensja jest silnie zależna od czasu pracy?

Podstawą komunikacji z uczestnikami jest wydarzenie na Facebooku Dorożkarni.  W dniu debaty, na stronie wydarzenia pojawią się 2 linki:

  • do platformy Google Meet, gdzie odbędą się warsztaty. Wejście jest w pełni darmowe, wystarczy kliknięcie w link. Jedynym wymaganiem jest posiadanie konta Google (czyli poczty na Gmailu, konta na youtube)
  • do platformy MixIdea, która jest przeznaczona do debatowania. Wystarczy wejść w link i nastąpi przeniesienie do ,,lobby” debaty.  Jedynym wymaganiem jest posiadanie konta na Facebooku lub Twitterze w celu szybkiego stworzenia konta na MixIdei.

Warsztaty poprowadzi – Dorota Kaiper, jak sama o sobie pisze: ,,debatuję, sędziuję i prowadzę warsztaty z debat od przeszło 4 lat. W Dorożkarni możecie mnie znać z prowadzenia projektu “Debaty w Dorożkarni” przez kilka miesięcy.”

Realizator projektu: Borys Sadowski.

Partnerzy projektu: Warszawska Liga Debatancka i Fundacja Nowy Głos.

Projekt realizowany w ramach MAL Siekierki.

Register Now

Register Now