Register Now

Register Now

 • Czy wiecie, że nie trzeba umieć ani rysować, ani pisać, żeby tworzyć komiksy?

  Wystarczy, że macie ochotę wymyślać historie i opowiadać je innym za pomocą obrazków. Jeśli macie ciekawe pomysły, to macie wszystko co potrzebne, żeby stworzyć własny komiks. Oczywiście tak zwany „talent”, czyli po prostu łatwość rysowania lub pisania bez wątpliwości przydaje się twórcy komiksu, ale wszystko co nas otacza może być źródłem obrazów i słów. Możemy je odnajdywać, chwytać i samplować prosto z otoczenia, wystarczy wpaść na pomysł jak połączyć elementy otaczającego świata we własną obrazkową narrację. Komiks jest jak kameleon: może upodabniać się do ilustrowanej książki, artbooka, storybordu, może być niemy, lub przegadany, może być paskiem papieru lub opasłym woluminem.

  Przekonajcie się o tym sami na warsztatach. Jeśli lubicie czytać komiksy, jeśli sprawia wam przyjemność podróżowanie między kolejnymi kadrami to na pewno będziecie się równie dobrze bawić tworząc własne komiksy na spotkaniach w Dorożkarni.

  Będziemy opowiadać zwykłe historie i zamieniać je w niezwykłe scenariusze. Razem zepsujemy kilka komiksów, zastanowimy się z czego są zrobione, co sprawia, że są fajne i jak w łatwy sposób poskładać to wszystko z powrotem w całość.

  Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku od 7 lat.

  Bezpłatne spotkania będą odbywały się co 2 tygodnie, począwszy od 24 kwietnia.

  Warsztaty poprowadzi: Adam Jastrzębski – artysta wizualny, performer, twórca komiksów. Absolwent Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Prywatnie szalenie sympatyczny człowiek, wielbiciel komiksów od lat dziecięcych, autor komiksów

  Projekt koordynuje: Marta Bernatowiczmarta.bernatowicz@dorozkarnia.pl

  Projekty realizowany w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej m.st. Warszawy.

  Kolejne i ostatnie m tym sezonie warsztaty: 19 czerwca, g. 12.00

  Zapisz się!

Więcej wydarzeń

Letni Sztuk-Mix w Dorożkarni - sierpień

19/08/2024 - 23/08/2024

Dorożkarnia

Półmetki wakacji - piknik rodzinny

28/07/2024 - 28/07/2024

Dorożkarnia

GORDONKI w wakacje

17/07/2024 - 31/07/2024

Dorożkarnia

Dance ma sens - wakacyjne warsztaty taneczne

15/07/2024 - 19/07/2024

Dorożkarnia

Letni Pilates

08/07/2024 - 12/07/2024

Dorożkarnia

Content | Menu | Access panel