Register Now

Register Now

 • Warsztat skierowany jest do osób, które zetknęły się w jakikolwiek sposób z doświadczeniem kryzysu psychicznego – własnego lub innych osób. Metoda Pilates, jako uniwersalna i niemal dla każdego, może pomóc w zrozumieniu tego, co dzieje z ciałem i jaki to może mieć wpływ na codzienne życie.

  Warsztat MOJE CIAŁO – MÓJ DOM będzie czasem skupienia się: na sobie, oddechu, odczuwania mocnych i słabych stron ciała. To moment na poznanie własnych możliwości, „skomunikowaniu się” z ciałem i przejęcia odpowiedzialności za siebie, nie tylko podczas kryzysów psychicznych. Najważniejszym celem warsztatu będzie jednak zrozumienie jak wykonywać ćwiczenia, aby nie stosować „przemocy ruchowej” wobec własnego ciała, z zaakceptowaniem asymetrii, bólu czy niedoskonałości.

  Kryzys psychiczny wciąż pozostaje tematem tabu, nawet samo określenia działa stygmatyzująco i stereotypowo panuje strach, obawa przed zaburzeniami psychicznymi. W pomocy przy kryzysie psychicznym czy stresie bardzo istotna jest uważność i samoświadomość siebie. Stan długotrwałego stresu, lęku, smutku może znacząco osłabić ciało i wszystkie organy a wtedy też mogą pojawić się objawy i zaburzenia psychosomatyczne. CIAŁO CIERPI RAZEM Z GŁOWĄ I DUSZĄ! Ćwiczenia metody Pilates mogą stać się odpowiedzią na te problemy i być wsparciem przy leczeniu medycznym i terapeutycznym.

  Co zabrać? Wygodny, niekrępujący strój, ciepłą bluzę lub kocyk, wodę do picia, ciepłe skarpetki, ręcznik, jeśli chcesz go położyć na macie.

  Warsztat poprowadzi Izabella Borkowska – nauczycielka metody Pilates.

  Nazywam się Izabella Borkowska i jestem osobą, która zmagała się z niejednym kryzysem psychicznym. Jeszcze jakiś czas temu, bardzo trudno było mi się przyznać do tego, że cierpię na śmiertelną, przewlekłą chorobę jaką jest depresja a dokładnie zaburzenia depresyjno – lękowe. Teraz ja i moja „depka” (wolę takie określenie zapożyczone od Czechów), idziemy razem w ciągłym poznawaniu się i akceptacji. Choroba mnie nie określa, jest tylko częścią mojego życia. Nabyta wiedza, doświadczenie i świadomość ułatwiają mi drogę po pomoc, po którą nauczyłam się sięgać w kryzysach psychicznych. Chciałabym się tym podzielić podczas warsztatu i stworzyć bezpieczną przestrzeń do zrozumienia siebie i swojego ciała. Warsztat MOJE CIAŁO – MÓJ DOM to proces uczący siły wewnętrznej i zewnętrznej a połączona z nim metoda Pilates może stać się pomocą w akceptacji ciała, jego odczuwania i tożsamości.
  Jeśli masz jakąkolwiek wątpliwość, o tym jak odczuwasz czy postrzegasz swoje ciało – przyjdź na warsztat MOJE CIAŁO – MÓJ DOM! Razem, spróbujemy zbudować fundamenty tego „domu”. Nie jest istotne jakie masz doświadczenia życiowe, nieważne co dzieje się z Twoim ciałem – ważne, że chcesz zmiany i wiedzy. Czekam na Ciebie – Iza”

  Podczas zajęć… uczę poszanowania własnego ciała, zrozumienia zasad metody Pilates oraz ich prawidłowego wykonywania związanego z radością z ruchu. Staram się przekazać sposoby do wzięcia odpowiedzialności za własne ciała, by nie stosować wobec nich „przemocy ruchowej”. W swojej pracy lubię… ludzi i jeszcze raz ludzi! Każdą osobę, która pragnie zmiany, pracy nad sobą a przełamując osobiste ograniczenia, nabywa zrozumienie i świadomość w głowie i ciele. 

  Koszt udziału w dwuipółgodzinym warsztacie – 100 zł.

  Liczba miejsc: 12

  ZAPISZ SIĘ!