Kategorie
Konkursy i festiwale

Festiwal Art Mokotów

 

 

Festiwal Art Mokotów to jednocześnie marka i historia Mokotowa. Wydarzenie, które pozwala w pełni pokazać, jak ciekawie można podchodzić do realizacji swoich pasji, twórczej, artystycznej ekspresji. Poprzez galę Art Mokotów młodzi artyści i artystki, animatorzy życia kulturalnego mają możliwość prezentacji swoich osiągnięć, a publiczność ma okazję poznać życie kulturalne dzielnicy.

Cieszę się, że nadal, mimo utrudnionych warunków, jest entuzjazm i chęć by kształcić się i rozwijać poprzez nasze domy kultury. Na gali Art Mokotów zobaczymy efekty pracy.

Trzymam kciuki za pielęgnowanie pasji wśród naszych młodszych i starszych talentów. Dziękuję im już teraz za niezapomniane wrażenia podczas ich występów. Życzę wszystkiego najlepszego!

Rafał Miastowski
Burmistrz Dzielnicy Mokotów
m.st. Warszawy

 

 

Zapraszamy na niepowtarzalne widowisko przygotowane wspólnie przez środowisko mokotowskich domów kultury:

Centrum Łowicka, Domu Kultury Dorożkarnia, Dom Kultury KadrMłodzieżowy Domu Kultury Mokotów i Służewski Domu Kultury.

Na jednej scenie występują wyjątkowi artyści – dzieci, młodzież i dorośli – tancerze, wokaliści i aktorzy, którzy na co dzień kształcą się pod kierunkiem profesjonalistów w swoich domach kultury.

Widowisko reżyseruje niezależny artysta – Bartosz Figurski.

Art Mokotów dotychczas odbywał się w latach: 2007, 2008, 2016, 2017, 2018, 2019, 2020. W roku 2021 z powodu pandemii koncert przygotowaliśmy w wersji online.

Festiwal realizowany jest przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Mokotów.

 

Rada i Zarząd Dzielnicy Mokotów Miasta Stołecznego Warszawy
zapraszają na
ART MOKOTÓW 2022
21 stycznia 2022, piątek, godz. 19.00
Służewski Dom Kultury, ul. Jana Sebastiana Bacha 15

Obowiązują zaproszenia.

II Gala Art Mokotów odbyła się w dniu 13 listopada 2008 r. w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

Widowisko zostało zorganizowane przez Urząd Dzielnicy Mokotów m. st. Warszawy oraz mokotowskie domy kultury kultury: Centrum Łowicka, Dorożkarnię, Dom Kultury Kadr, MDK Mokotów i Służewski Dom Kultury.

Reżyseria: Szczepan Szczykno.

I gala Art Mokotów odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w dniu 23 listopada 2007 roku.

W widowisku uczestniczyły dzieci i młodzież z mokotowskich domów kultury: Centrum Łowicka. Dorożkarni, Domu Kultury Kadr, MDK Mokotów i Służewskiego Domu Kultury. Występom scenicznym towarzyszyły wystawy prac plastycznych oraz pokazy filmowe.

Art Mokotów 2021

Art Mokotów 2020

Art Mokotów 2019

Art Mokotów 2018

Art Mokotów 2017

Art Mokotów 2016

Art Mokotów 2008

Art Mokotów 2007