Kategorie
Aktualności

Nasza animatorka na młodzieżowym kongresie w Niemczech

Zosia Kacprzak dołączyła do zespołu Domu Kultury Dorożkarnia w tym roku, jest animatorką i jeśli bywacie na naszych wydarzeniach z pewnością już ją poznaliście.

Wielką pasją Zosi jest teatr i właśnie jako przedstawicielka Ogniska Teatralnego Teatr Ochoty uczestniczyła w dniach 15-19 maja w Junges Shauspiel Dusseldorf w międzynarodowym młodzieżowym kongresie <<Future (T)here>>.

Temat tegorocznego Kongresu brzmiał „Vergangenheit – Gegenwart – Zukunft” (przeszłość – teraźniejszość – przyszłość) i skupiał się na zagadnieniu kultury pamięci.

Każdy z trzech czasów został przepracowany za pomocą artystycznych narzędzi i technik w trakcie warsztatów, w których brali udział podzieleni na 3 grupy uczestnicy kongresu. Warsztatach polegały na wspólnej pracy twórczej poprzez takie media jak: film, ruch lub sztuki plastyczne.

W Kongresie udział brała młodzież z Ukrainy, Polski i Niemiec. Działania artystyczne zakończyły się Finałem i prezentacją pracy każdej z grup.

Future (T)here skupiał się na historiach i wspomnieniach uczestników, rozpracowywał nośniki pamięci, zahaczał o aktualną sytuację w Europie (zwłaszcza na Ukrainie) i zadawał pytania o jej przyszłość.

Więcej informacji na stronie TEATRU.