Kategorie
Projekty

BOOKMEJEKERZY


BOOKMEJKERZY


BOOKMEJEKERZY to projekt od dzieci dla dzieci, którego efektem jest audiobook, audiobook niezwykły. W ciągu kilku miesięcy dzieci swój wolny czas zamieniły na ciężką pracę w DOROŻKARNI. Czytały bajki, uczyły się aktorstwa, wykonywały żmudne ćwiczenia dykcyjne, uczestniczyły w warsztatach teatralnych, zajęciach z kultury słowa i z pracy z tekstem (pod kierunkiem aktorek – Barbary Dziekan i Anny Szymańczyk), po to by później wiele godzin spędzić w studiu nagrań. Tam właśnie czytały i nagrywały bajki. Wybrały ich 13, z różnych stron świata.
W tym czasie w Domu Kultury Praga odbyły się warsztaty międzykulturowe dla całych rodzin. Dzieci i rodzice uczyli się grać na bębnach (warsztaty prowadzili Mamadou Diouf i Gwidon Cybulski), na podstawie jednej z bajek ułożyli tekst. Prowadzący warsztaty skomponowali do niego muzykę i tak powstała piosenka, która też znalazła się na płycie.
Bielańska Mediateka dokonała interpretacji muzycznej i dźwiękowej bajek, które znalazły się na audiobooku.
Dlaczego ten audiobook jest niezwykły? Powstała w ten sposób płyta rozpocznie podróż po różnych miejscach, głównie szpitalach, domach dziecka, hospicjach… Dzieci przekażą ją innym dzieciom z nadzieją, że obdarowanym prezent się spodoba.

Teatr Miejski im. S. Jaracza  w Otwocku we współpracy z Otwockim Centrum Kultury zinsceniozwał jedną z bajek znajdujących się na audiobooku. Spektakl „Pchła Szachrajka” w reżyserii Krzysztofa Czekajewskiego towarzyszył spotkaniom z dziećmi w szpitalu i domu dziecka w Otwocku.
W 2013r. płyta trafi do dzieci przebywających w szpitalach, hospicjach i domach dziecka.

Autorką projektu jest Aleksandra Antolak.


CHCESZ POSŁUCHAĆ PŁYTY?

Reportaż z projektu BOOKMEJERZY w wieczornym paśmie Jedynka Dzieciom
15 stycznia 2013r., Jedynka Polskie Radio


OD DZIECI DLA DZIECI

Audycja Jacka Cholewińskiego, w której gośćmi były Aleksandra Antolak – autorka projektu Bookmejkerzy oraz Barbara Dziekan – reżyserka audiobooka.
16 stycznia 2013r., Polskie Radio 24


WIECZÓR W RDC

Gośćmi trzeciej części Programu Roberta Łuchniaka były Aleksandra Antolak – autorka projektu Bookmejkerzy oraz Anna Szymańczyk – prowadząca warsztaty pracy nad słowem.
16 stycznia 2013r., Radio dla Ciebie


BOOKMEJKERZY – DZIECI DZIECIOM

Audycja Jacka Cholewińskiego, w której gośćmi byli Aleksandra Antolak – autorka projektu Bookmejkerzy, Miłosz Bembinow – kierownik muzyczny projektu oraz Agnieszka Jakubiak – mama jednego z uczestników projektu.
18 lutego 2013r., Polskie Radio24


                 


 

Bajki

Realizatorzy

Logotypy