Kategorie
Uncategorized

Festiwale Dzielnicowe

Mokotów jest jedyną dzielnicą, która od lat tworzy sieć instytucji kultury. Wspólnie z wydziałem kultury tworzymy  projekty:

Festiwal Mokotów Dzielnica Kultury, w którym prezentujemy wszystkie instytucje i organizacje pozarządowe działające na Mokotowie:  Dzielnicowe Domy Kultury, Bibliotekę, Młodzieżowy Dom Kultury, Teatr Baza, Teatr 2 Strefa, Warszawskie Towarzystwo Muzyczne, Big Book Festiwal, Nowy Teatr, Teatr Guliwer.

Festiwal Mam To – Młodzi Artyści Mokotowa – cykl wydarzeń artystycznych, w których prezentują się uzdolnione dzieci i młodzież. Operatorami kilkunastu konkursów są domy kultury i biblioteka.

Festiwal Widelcem po Sztuce – realizujemy nie tylko w partnerstwie instytucji, ale również we współpracy z biznesem – z Targami Śniadaniowymi. Od kilku lat  zapraszamy mieszkańców Mokotowa na wspólne działania kulinarne, animacyjne i sceniczne. Festiwal realizowany jest w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

Festiwal Art. Mokotów jest prezentacją twórczości dzielnicowych domów kultury w formie jednego widowiska. Zawsze zapraszamy zewnętrznego reżysera i kolejne festiwale budujemy na kanwie projektu jednego z zespołów działających w naszych instytucjach. Dzięki temu uzyskujemy ciekawy efekt artystyczny, nie rywalizujemy, ale współpracujemy. Zespoły spędzają ze sobą czas na próbach i spektaklu, poznają się, a czasem nawet wynika z tego bezpośrednia współpraca i nowe projekty.