Register Now

Register Now

 • Szachy to bardzo unikalna dziedzina sportu, która w znaczący sposób rozwija umysł, intelekt oraz poszerza perspektywy myślenia. Praktycznie nie ma innej takiej dziedziny sportu, która w tak dużym i pozytywnym stopniu rewitalizowałaby umysł. Szachy mają duży wpływ na poprawę umiejętności analitycznych umysłu oraz technik liczenia i wizualizowania wariantów szachowych w głowie.

  Dzieci i młodzież, która ma trudności w szkole, w przedmiotach ścisłych, takich jak matematyka, czy fizyka, poprzez trening szachowy, w znaczący sposób odczuje poprawę rezultatów nauki w szkole. Łatwiej wtedy będzie dzieciom rozumieć formuły i wzory matematyczne, lepiej liczyć oraz lepiej wyobrażać sobie przestrzennie, co przekłada się na dziedziny matematyki takie jak geometria. Prostsze staje się rozumienie pojęć abstrakcyjnych, takich jak potęga, czy silnia. Ponadto po prostu poprawi się u dzieci umiejętność logicznego myślenia, argumentowania i wyciągania logicznych wniosków. Znacząco poprawia się również pamięć.

  Szachy uczą podejmowania decyzji i ponoszenia wynikających z nich konsekwencji, według zasady iż wykonany ruch nie podlega cofnięciu, natomiast zmienia pozycję na szachownicy. Ten aspekt poprawia i wzmacnia pewność siebie, głównie u dzieci i młodzieży. Szachy rozwijają także konkurencyjność w przyjazny sposób, gdyż celem gry jest pokonanie przeciwnika poprzez korzystne ustawianie bierek według określonych zasad. Nie bez powodu szachy są nazywane „grą królewską”.

  Klub Szachowy Hetman i Wydawnictwo Penelopa oraz Dorożkarnia zapraszają na II OTWARTY SIEKIERKOWSKI TURNIEJ SZACHOWY.

  Uczestników zapraszamy na godzinę 9:30.

  Opłata startowa: 40 zł.

  Prosimy o zapoznanie się z REGULAMINEM TURNIEJU.

  ZAPISY DO TURNIEJU

Więcej wydarzeń

III Święto Siekierkowskich Pasjonatów

24/04/2024 - 24/04/2024

Dorożkarnia

Mam to! - konkurs taneczny

23/04/2024 - 23/04/2024

Dorożkarnia

Rodzinne warsztaty ceramiczne

21/04/2024 - 21/04/2024

Dorożkarnia

Babel - spektakl Teatru Tańca JAZZ

21/04/2024 - 21/04/2024

Dorożkarnia

MAL Siekierki: Poradnik początkującego pasjonata wnętrz

20/04/2024 - 20/04/2024

Dorożkarnia

Content | Menu | Access panel