Kategorie
Uncategorized

Grupa Taneczna TAKT – o grupie

 


Grupa Taneczna

(gimnazjaliści i licealiści)

prowadzą:
Izabella Borkowska – choreograf, Dariusz Sikorski – reżyser, aktor

środy i piątki, godz. 16.00 – 17.15
cena: 80 zł miesięcznie lub 210 zł kwartalnie lub 320 zł semestralnie
przyjęcia po indywidualnych konsultacjach
http://www.takty.weebly.com


Czy taniec nowoczesny jest trudny? Wszystkich, którzy mają już doświadczenia taneczne, zapraszamy do grupy TAKT. Ruchy w tańcu nowoczesnym muszą być bardzo wyraziste, a to wymaga pracy nad koordynacją własnego ciała.

Dlatego ważne jest opanowanie podstaw tańca nowoczesnego, zaś na zajęciach dużo jest ćwiczeń z rytmiki i elementów stretchingu. Dopiero wówczas przychodzi pora na stawianie pierwszych tanecznych kroków i budowanie z nich całych układów choreograficznych. A gdy wszystko jest już dopracowane TAKT może zaprezentować się przed szerszą publicznością w Dorożkarni i poza nią, na konkursach, przeglądach i festiwalach.
Grupa TAKT zatańczyła w widowisku plenerowym pt. Wieczór z Alicją (choreografia I. Borkowska, reżyseria D. Sikorski), przygotowywanym specjalnie na Dziecięcą Stolicę 2012. W spektaklu inspirowanym powieścią Alicja w Krainie Czarów Lewisa Carolla udział wzięło ponad pięćdziesięciu tancerzy, grupa bębniarska, kuglarze i muzycy. Spektakl został ponownie zaprezentowany na Dziecięcej Euro Stolicy w warszawskiej Strefie Kibica podczas Mistrzostw Euro 2012. Dziewczęta wspierały także Izę Borkowską prowadzącą warsztaty taneczne dla publiczności i kibiców na Dziecięcej Euro Stolicy.


 

https://www.youtube.com/watch?v=Zc19xHwP1nw