Paulina Jóźwicka-Krawczyk – taniec

 

Choreografka. Prowadzi zajęcia w grupach: Studio Twórcy Kroków, Pracownia i Teatr Tańca Twórcy Kroków oraz Taniec dla mam (i nie tylko). Koordynuje również projekty: ART Mokotów oraz konkurs taneczny w ramach festiwalu Młodzi Artyści Mokotowa MAM TO!

Ukończyła Wydział Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Opolskim.

Z tańcem związana od 26 lat, od 14 prowadzi zajęcia taneczne w Polsce, m. in: w Warszawie, Kaliszu, Wrocławiu i Opolu.

Jako tancerka opolskiego zespołu Pech wielokrotnie uczestniczyła w Mistrzostwach Polski i Świata w Tańcu Nowoczesnym. Brała udział w polskich i międzynarodowych festiwalach teatralnych i tanecznych w Warszawie, Krakowie, Rzymie, Moskwie, Bułgarii, Ukrainie. Towarzyszyła koncertom Majki Jeżowskiej, Maryli Rodowicz i Ryszarda Rynkowskiego, tańczyła w Sali Kongresowej i Operze Leśnej. Zdobyła 2. miejsce w programie TVP Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka z etiudą taneczną we własnej choreografii Umwelt. Jest założycielką Fundacji ART_committed, która działa na styku dziedzin teatru i tańca.

Paulina o sobie:

Co jest dla mnie ważne w pracy?
Relacje, energia, zaangażowanie, które wiąże się z koncentracją i dyscypliną.

Co jest wyjątkowego w moich zajęciach?
Uczę nie tylko tańca ale też osobistej wrażliwości i zespołowego podejścia do grupy. W swoich zajęciach łączę naukę tańca nowoczesnego – disco, jazzu, elementów tańca współczesnego z doświadczeniem „flow” – organicznego przepływu.

Co lubię w swojej pracy, co mnie motywuje?
Nawet w najbardziej pochmurny dzień, kiedy nic się nie chce – sala taneczna, muzyka i uczestnicy wchodzący na salę z dobrą energią i uśmiechem zmieniają świat w sekundę na lepszy.

Kontakt z Pauliną: paulina.jozwicka@dorozkarnia.pl