Register Now

Register Now

 • Młodzi artyści wraz z Domem Kultury Dorożkarnia mają zaszczyt zaprosić na finał Interdyscyplinarnego Projektu Artystycznego Spojrzenia.

  Przez 5 tygodni pozostawaliśmy w twórczym procesie interpretując współczesną poezję za pomocą ruchu, muzyki, technik teatralnych i kolażu.

  Działania zainspirowane poezją m.in. Małgorzaty Lebdy, Romana Honeta, Pauliny Pidzik, Przemysława Suchaneckiego stanowią poszukiwania ukrytych wokół sensów, przepuszczania przez siebie różnych artystycznych wrażliwości, zadawania pytań i badanie tkanki słowa poetyckiego.

  Jak działa poezja? Czy poezję da się zatańczyć, zagrać, usłyszeć w muzyce lub zobaczyć w obrazie? Jak współczesna poezja  opowiada, o tym co spotyka nas każdego dnia? Czy sztuka słowa jest realnie z nami związana i czy może mieć na nas wpływ?

  To te pytania zadawali sobie uczestnicy i organizatorzy Spojrzeń – Interdyscyplinarnego Projektu Artystycznego.

  KIEDY?

  Efektem działań jest pokaz finałowy, który odbędzie się
  19 listopada o godzinie 19:00 w Domu Kultury Dorożkarnia
  ul. Siekierkowska 28.

  CZEGO DOŚWIADCZĘ JAKO GOŚĆ?

  Jako gość wydarzenia weźmiesz udział w performatywnym pokazie poezji oraz w otwarciu wystawy prac kolażu autorstwa młodych artystów.

  JAK DOŁĄCZYĆ?

  Wstęp wolny po zapisie w poniższym formularzu.

  ZAPISZ SIĘ!

  Zanurz się z nami w świecie poezji!

  Zapraszamy!

  Masz pytania dotyczące przebiegu wydarzenia? Na wszystkie odpowie zofia.kacprzak@dorozkarnia.pl, tel. 22 841 91 22.

  AUTORZY:

  Na scenie performować będą: Bednarek Maja, Biaduń Oliwia, Czerwiński Mikołaj, Gąsieniec Marta, Giers Grzegorz, Graniszewska Gaja, Krzyżewska Małgorzata, Rogaliński Jan, Rutkowska Zofia, Strzęboszewska Maria, Wacowska Jastrzębska Pola, Więckiewicz Maria i Zyblewska Zofia

  Prowadzący działań i warsztatów artystycznych: Paulina Jóźwicka – Krawczyk, Natalia Sołtysik, Michał Strachowski, Katarzyna Sztarbała, Sebastian Świąder,

  Reżyseria pokazu: Julia Ukielska

  Grafika: Adam Jastrzębski

  Koordynatorka projektu: Zofia Kacprzak

  Projekt sfinansowano z Funduszu Edukacji Kulturalnej m.st. Warszawy.

Content | Menu | Access panel