Teatr Tańca JAZZ


prowadzą: Izabella Borkowska- choreograf i Dariusz Sikorski – aktor, reżyser
czas trwania: 105 i 120 min
cena: 90 zł miesięcznie

środy, 17.15-19.00

piątki, 17.30-19.30                 


dla młodzieży od lat 17

 

przyjęcia po indywidualnych konsultacjach

 

UWAGA DLA NOWYCH UCZESTNIKÓW! Formularz zapisów należy wypełnić po spotkaniu z prowadzącymi.

 

 

Grupa tworzy choreografie i spektakle taneczne. Reprezentuje Dorożkarnię na scenach warszawskich, krajowych i zagranicznych. Teatr skupia się na technice tańca jazzowego we wszystkich jego odmianach, od musicalu, lyrical po modern i contemporary.

 

Tancerze nie tylko rozwijają umiejętności taneczne i techniczne, ale też uczą się współpracy na scenie, odpowiedzialności oraz panowania nad emocjami i ich wyrażania. Podstawą naszej pracy jest radość z efektów tanecznych!

 

Wiedza, czyli o czym mówimy na zajęciach?

Poznajemy i mówimy o technikach takich jak jazz, modern jazz, lyrical jazz, contemporary, physical dance, Pilates, technika Hortona, uczymy się podstawowych pojęć z techniki tanecznej: plie, releve, jete, jump, chasse.

 

Umiejętności, czyli co ćwiczymy?

Ćwiczymy prawidłową postawę ciała, równowagę, ćwiczymy rozciąganie, budujemy głęboki gorset mięśniowy, uczymy się prawidłowo oddychać podczas tańca, uczymy się choreografii.

 

Postawa, czyli co rozwijamy?   

Rozwijamy koordynację i wyobraźnię ruchową, umiejętność pracy w grupie, rozwijamy takie cechy jak współdziałanie i odpowiedzialność, pracujemy nad umiejętnością mierzenia się i panowania nad emocjami.

 

Jak wyglądają zajęcia?

Rozgrzewka, ćwiczenia po przekątnej (diagonal), ćwiczenia technik (piruety, skoki), tworzenie choreografii, układu tanecznego, ćwiczenia na materacach, ćwiczenia rozciągające, stretching, rozmowy i dyskusje.

 

Kontakt z prowadzącymi:

e-mail: izabella.borkowska@dorozkarnia.pl, dariusz.sikorski@dorozkarnia.pl

 

KONKURSY, FESTIWALE, PROJEKTY

SPEKTAKLE

 

zapisz się!