Teatr Tańca TEST – spektakle

 

 

INDANCEGRATION, premiera 2018 r.

Projekt InDanceGration to próba łamania stereotypów i schematów na temat „inności”,  jakie powszechnie  funkcjonują w naszym życiu codziennym.  To poszukiwanie porozumienia i tolerancji dla odrębności kulturowej. Elementem finałowym jest utwór Zaproście mnie do stołu autorstwa W. Szymanowicza: „Zaproście mnie do stołu. Zróbcie mi miejsce między Wami. Wspominajcie sobie trudne lata. Powiedzcie otwarcie co serdecznie boli? Może znajdzie się między wami voyager? Opowie o barwnych krajach, egzotycznych krajach (..)”

Występują: Sonia Mirpuri, Teatr Tańca Test oraz Studio i Teatr Tańca Jazz

choreografia: Izabella Borkowska

opieka reżyserska: Darek Sikorski

film: Jacek Różański

wokal: Filip Rychcik.

 


CORPODANCE, premiera 2018 r.

Spektakl jest spojrzeniem w wewnętrzną strukturę pewnej firmy. Jeden dzień w pracy/jeden tydzień/a może jeden miesiąc? Wszystko jest umowne i bardzo symboliczne. Każdy dzień jest taki sam. Praca to rutyna, panuje ustalona hierarchia, podział władzy oraz uprawnień. Każdy zna swoje miejsce i nawet nie próbuje tego zmienić. Lecz pewnego dnia wszystko się niespodziewanie zmienia…

Tańczą jako:

MANAGING DIRECTOR – Aleksandra Olszewska

CHIEF ACCOUNTANT –  Paula Klajnowska

FINANCIAL ANALYST – Katarzyna Gajewska

REGIONAL COORDINATOR – Agnieszka Senderowska

PRODUCT  MANAGER – Marta Opilska

TEAM LEADER – Agnieszka Wereszczyńska

ASSISTANT- Agnieszka Milewska

CONSULTANT SENIOR – Tomasz Łukawski

Reżyseria/scenografia: Darek Sikorski

Choreografia/stylizacja: Izabella Borkowska

Światło: Jerzy Frączek.


PODRÓŻE ALICJI, premiera 2017 r.

Mała ALICJA dorosła i jest tym lekko sfrustrowana. Stała się ALICJĄ LIDELL. Dziewczyną/Kobietą, która szuka swojego miejsca na ziemi i zadaje mnóstwo pytań. Ciasno jej w swojej codzienności. Zmęczona obowiązkami, pracą, rutyną i nieszczęśliwa młodzieńczą frustracją, postanawia znaleźć swoje miejsce na ziemi. Szuka zatem swojego WONDERLAND.

ALICJA boi się wyruszyć sama. Zwołuje ekipę PRZYJACIÓŁ i z nimi rusza na poszukiwanie CZARYTORIUM. Po drodze wplątuję się w różne przygody, które pozwalają ALICJI na przemyślenie sensu swojej wędrówki. PODRÓŻ obnaża powierzchowność szukania i pytań o przyszłość.  PODRÓŻ wyznacza nasze miejsce na Ziemi i odkrywa nasze prawdziwe JA.

Do ALICJI, bogatszej o doświadczenia PODRÓŻY, dociera, że nasz upragniony WONDERLAND jest tam, gdzie my go sami stworzymy. Nasza KRAINA CZARÓW jest tam gdzie akurat jesteśmy. I gdzie są ci, z którymi chcemy być! Każdy może stworzyć swój WONDERLAND! ALICJA staje się KRÓLOWĄ swojej własnej KRAINY CZARÓW i może zarządzać nią (sobą) jak zechce!

Występują: Teatr Tańca TEST / Teatr Tańca JAZZ / Studio JAZZ / oraz Goście.

Scenariusz / Choreografia: Izabella Borkowska;

Stylizacja: Aleksandra Olszewska;

Reżyseria / Scenografia: Darek Sikorski

Osoby:

ALICJA LIDDELL – Aleksandra Olszewska

SZALONY KAPELUSZNIK – Agnieszka Senderowska

KOT Z CHESHIRE – Marta Opilska

BIAŁA KRÓLOWA – Paula Klajnowska

CZERWONA KRÓLOWA – Agnieszka Wereszczyńska

BIAŁY KRÓLIK – Katarzyna Gajewska

GĄSIENNICA – Agnieszka Milewska

BLIŻNIAKI – Tomasz Łukawski

CHÓR GRECKI – Teatr Tańca JAZZ / STUDIO JAZZ

Spektakl realizowany z Funduszu Animacji Kultury WPEK.


PUNKT WIDZENIA, premiera 2015 r.

Spektakl taneczny pokazujący inne punkty widzenia kobiet i mężczyzn na codzienne sprawy. Będzie to próba odpowiedzi na pytanie – czy i dlaczego różnią się od siebie? Ich punkt widzenia na przyjaźń, miłość, ale też na tak prozaiczne rzeczy jak jedzenie, czy sprzątanie. Czy porozumienie między dwiema płciami jest możliwe? Jak znaleźć wspólny język? Czy wystarczy wzajemny szacunek i zrozumienie odmienności?

W spektaklu zostaną poruszone nie tylko ważne sprawy życiowe, tancerze w żartobliwy sposób opowiedzą o przywarach i stereotypach kobiet i mężczyzn, a dopełnieniem tematu będą teksty wykorzystanych w spektaklu piosenek.

choreografia, kostiumy, charakteryzacja: Izabella Borkowska i zespół

reżyseria, scenografia: Darek Sikorski

Tancerze: Łukasz Broniak, Katarzyna Gajewska, Aleksandra Hofman, Debora Łojko, Tomasz Łukawski, Paula Klajnowska, Maciej Oficjalski, Daniela Okuniewska,  Aleksandra Olszewska, Marta Opilska, Agnieszka Senderowska.

Muzyka: Maria Peszek, Anita Lipnicka, Natalia Przybysz, Dominika Barabas, Kasia Nosowska, Mela Koteluk, Incarnations, Kamil Bednarek, Maciej Maleńczuk & Wojciech Waglewski, Jacek Bończyk, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Markowski, Michał Krauwurst, Pabloplavo.NO RULES, premiera 2014 r.

Zasada numer jeden – nie będzie żadnych zasad
Zasada numer dwa – to dla Ciebie, to właśnie dla Ciebie
Zasada numer trzy – jeśli masz jakieś wątpliwości, tam są drzwi
Zasada numer cztery – powiedz mi więcej, powiedz mi więcej, powiedz mi więcej
Zasada numer pięć – rób tak, żeby Bóg był zawsze po twojej stronie
Zasada numer sześć – nie będzie żadnych poprawek
Zasada numer siedem – nie pozostawiaj miejsca pomiędzy
Zasada numer osiem – po prostu bądź sobą, wtedy może Ci uwierzę
Bez kłamstw, bez sztuczek
Bądź prawdziwy, kochaj sztukę, ciągle poszukuj
A będę Cię bezgranicznie kochać

część I – SMĘTY

przerwa

część II – ODMĘTY

Występują: Roch Alończyk, Łukasz Broniak, Katarzyna Gajewska, Zofia Heldwein, Aleksandra Hofman, Arkadiusz Hryb, Marcin Jabłoński, Debora Łojko, Tomasz Łukawski, Daniela Okuniewska, Aleksandra Olszewska, Marta Opilska, Agnieszka Senderowska, Tom Wohlfahrt.

choreografia: Izabella Borkowska

wizualizacje: Marek Sobolewski

kostiumy i charakteryzacja: TeTaTe

światło: Marcin Gruszka

reżyseria: Darek Sikorski


WIECZÓR Z ALICJĄ, premiera 2012 r.

Bajkowe widowisko taneczne inspirowane powieścią Alicja w Krainie Czarów Lewisa Carolla z udziałem pięćdziesięciu tancerzy, grupy bębniarskiej, kuglarzy i muzyków.

Alicja – jest  dziewczynką o rozwiniętej wyobraźni, odważną, ciekawą świata, nieco przemądrzałą, wrażliwą na poezję. Dzięki snom przenosi się do bajkowych, fantastycznych krain, gdzie przydarzają się jej niesamowite, na poły purnonsensowe przygody.

Wystąpią : DROP’S, STEP, TEATR TAŃCA TEST z Dorożkarni oraz FLESZ i SLYDE z DK Śródmieście. Widowisko przygotowywane przez Izę Borkowską i Darka Sikorskiego specjalnie na Dziecięcą Stolicę.

Projekt realizowany we współpracy z Domem Kultury Śródmieście.

 


DanceDanceDance, premiera 2012 r.

„Kiedy usłyszysz muzykę musisz tańczyć. Rozumiesz, co mówię? Tańczyć. Ciągle tańczyć. Nie wolno ci się zastanawiać, po co tańczysz. Nie wolno ci myśleć, co to znaczy, bo to nie ma znaczenia. Jeśli zaczniesz o tym myśleć, zatrzymasz się w tańcu. A kiedy się zatrzymasz, nie będę mógł już nic dla ciebie zrobić.”

Ten cytat z książki Haruki Murakamiego sprowokował nas do pokazania tancerzy w pracy nad kolejnym spektaklem teatru tańca. Tancerzy postrzeganych nie poprzez zwyczajowe wyobrażenie o tańcu, ale walczących z własnym ciałem, kontuzjami, twórczą niemocą i stereotypowym myśleniem o tańczeniu. Tancerzy, którzy tu i teraz zmagają się z przeciwnościami losu ale nie mogą przestać tańczyć.

W spektaklu wykorzystano piosenki: Lykke Li, Touch and Go, Pink Martini, Incarnation, Quincy Jones, Camille, Mouse T, Audiofeels, Owain Phyfe.

choreografia i kostiumy: Iza Borkowska

reżyseria i scenografia: Darek Sikorski

wykorzystano piosenki: Lykke Li, Touch and Go, Pink Martini, Incarnation, Quincy Jones, Camille, Mouse T, Audiofeels, Owain Phyfe.

występują: Roch Alończyk, Łukasz Broniak, Katarzyna Gajewska, Zofia Heldwein, Aleksandra Hofman, Marcin Jabłoński, Debora Łojko, Aleksandra Olszewska, Marta Opilska, Adam Rosiak, Agnieszka Senderowska.


TAK TRUDNO, premiera 2010 r.

Polska muzyka i teksty piosenek prowokują do opowiadania własnych historii… Najnowszy spektakl TESTu jest zdecydowanie inny od poprzednich produkcji zespołu. To czysta formuła teatru tańca – bez linearnego ciągu… Próba “dotknięcia” widza i stworzenia przestrzeni do jego własnych przemyśleń.

W spektaklu wykorzystano muzykę: Maria Peszek Moje miasto, Katarzyna Nosowska Uciekaj moje serce, Justyna Steczkowska Oko za oko, Afromental Bananowy song, Sistars Siła sióstr, Dżem List do M, Kayah Trudno kochać, Stanisław Soyka Jak dzieci, O.N.A. Niekochana, Edyta Bartosiewicz Ostatni, Kayah Jestem kamieniem, Katarzyna Nosowska Wielka Dama tańczy sama, Kult Do Ani, Lao Che mpaKOmpaBIEmpaTA, Kuba Badach Wyspa.

Choreografia: Iza Borkowska

Scenografia i kostiumy: Iza Borkowska, Darek Sikorski

Reżyseria: Darek Sikorski

Występują: Łukasz Broniak, Katarzyna Gajewska, Zofia Heldwein, Aleksandra Hofman, Marcin Jabłoński, Maciej Kuczyński, Debora Łojko, Aleksandra Olszewska, Marta Opilska, Adam Rosiak, Agnieszka Senderowska.


MAGAZYN 2084, premiera 2008 r.

 Rzecz dzieje się w przyszłości. Jest rok… powiedzmy 2084. Światem, z pomocą robotów, rządzi garstka nadludzi. Zmechanizowane i zautomatyzowane życie „zwykłych” ludzi ogranicza się do wykonywania prostych czynności. Człowiek stał się „towarem egzotycznym”, a kontakty międzyludzkie ograniczają się do wymiany e-maili. Do Magazynu nr 2084 trafia prototyp robota-modelki…

Choreografia: Iza Borkowska

Scenografia, Kostiumy: Iza Borkowska, Darek Sikorski

Reżyseria: Darek Sikorski

Obsada:

MANEKINY: Magdalena Bińkowska, Katarzyna Gajewska, Aleksandra Hofman, Olga Krawczak, Debora Łojko, Marlena Miszkiewicz, Marta Opilska, Aleksandra Pacak,  Agnieszka Senderowska,  Małgorzata Śmielak.

MAGAZYNIERZY: Maciej Beczek, Łukasz Broniak, Michał Góral, Marcin Jabłoński, Michał Piwowarek

STYLIŚCI: Aleksandra Olszewska, Grzegorz Rajs

W spektaklu wykorzystano muzykę z filmów Baza Luhrmanna.


ALEGRIA TOWN, premiera 2007 r.

Drugi spektakl Teatru Tańca Test (dawniej Studio Bez Kota) powstał z inspiracji muzyką ze spektakli Cirque du Soleil – znakomitego kanadyjskiego „Cyrku słońca” specjalizującego się w akrobatyce cyrkowej, która połączona z wieloma gatunkami muzyki, barwnymi kostiumami i efektami specjalnymi składa się na wspaniałe widowiska, znane już na całym świecie. Poza prezentowaniem przedstawień  Cirque du Soleil słynie

z wydawania DVD i CD  z zapisem swoich realizacji, w tym wielu płyt ze znakomitą muzyką. I właśnie „lektura” tych utworów skłoniła twórców dorożkarniowego teatru do zbudowania własnej opowieści teatralno-tanecznej –  na podstawie marzeń i wrażeń członków Teatru Tańca TEST zasłuchanych w rytmy „słonecznej muzyki” powstały obrazy opisujące wyimaginowane zdarzenia z życia małego miasteczka. Codzienne czynności – praca, zabawa, modlitwa i to co zdarza się między ludźmi – miłość, nienawiść, zdrada, zazdrość są na scenie wyrażane nie tylko ruchem, śpiewem i tańcem, ale również zapachem, dotykiem i smakiem. Gdzieś na granicy teatru i życia następuje spotkanie człowieka z człowiekiem, aktora z widzem, wrażenia z wrażliwością.

Tytułowe miasteczko Alegria Town to inaczej Miasto Radości. Zamieszkane przez 16 osób, których głównym pożywieniem są pomarańcze, obowiązującą filozofią – sensualizm, a zaletami i wadami – wrażliwość i nadwrażliwość. Główne motto mieszkańców produkujących przede wszystkim czekoladę brzmi: nihil est in intellectu quin prius fuerit in sensu łac., nie ma nic w umyśle, czego by przedtem nie było w zmysłach; umysł nie ma pojęć wrodzonych, jest on nie zapisaną tablicą, którą zapisują dopiero postrzeżenia.

Na scenie pojawia się plejada oryginalnych postaci, m.in. Akordeonistka – nieustannie muzykująca, płatkami sypiąca i czasami śpiąca, Dziewczyna – w swojej powabności diabelskie ucieleśnienie niewinności, Fabrykant – czekoladowy bogacz, chyba trochę rogacz, Zazdrośnik – beznadziejnie zawsze bardzo zakochany i zdecydowany…….

Choreografia: Iza Borkowska

Scenografia: Aleksandra Olszewska, Darek Sikorski

Kostiumy: Iza Borkowska, Krzysztof Ryzlak

Reżyseria: Darek Sikorski


MUSIC – CALL, premiera 2006 r.

Musical staje się podstawą przedstawienia. Początkowo ma to być wznowienie spektaklu Po próbie, przygotowanego niegdyś przez starszych kolegów. Jednak zespół nie chce powtarzać rzeczy już raz zrobionych. Po awanturze z reżyserem aktorzy i tancerze muszą wziąć sprawy we własne ręce a właściwie nogi… Musicalowe hity stają się pretekstem do szaleńczej zabawy.  Przy pomocy jednego z członków dawnego Teatru powstaje zarys przedstawienia i odbywa się jego pierwsza, wariacka próba. Czy z takim obrotem spraw pogodzi się reżyser…?

Reżyseria: Iza Borkowska i Darek Sikorski

Scenariusz: Darek Sikorski

Choreografia: Iza Borkowska

Scenografia: Aleksandra Olszewska

Muzyka z musicali: Grease, The Wizz, Chicago, Sweet Charity, Kabaret, Cały ten zgiełk (All That Jazz)

Występują: Debora Łojko, Maciej Beczek, Magdalena Bińkowska, Magdalena Borkowska, Katarzyna Gajewska,Katarzyna Jezierska, Olga Krawczak, Marlena Miszkiewicz, Martyna Miszkiewicz, Aleksandra Olszewska, Marta Opilska, Aleksandra Pacak, Michał Piwowarek, Małgorzata Śmielak, Marcin Jabłoński, Agnieszka Senderowska