Register Now

Register Now

 • Uczestnicy Akademii Trenerów i Trenerek zapraszają na warsztaty wielopokoleniowe “DESIGN DLA KLIMATU”!
  Międzypokoleniowy warsztat “DESIGN dla KLIMATU” ma na celu pochylenie się nad tematem coraz bardziej odczuwalnych w Polsce zmian klimatu. Wspólnie nazwiemy istniejące problemy klimatyczne oraz zastanowimy się nad ich przyczynami i konsekwencjami (odwołując się do przykładów z Globalnego Południa). Skupimy się głównie na miastach, gdyż to one są szczególnie narażone na skutki zmian klimatu. Dlaczego? Tego również dowiecie się na warsztatach!

  Bez obaw, nie poprzestaniemy na teorii!! Podczas warsztatów to Wam oddamy przestrzeń twórczą. Zadaniem międzypokoleniowych zespołów, które stworzycie (w obrębie rodziny), będzie projektowanie i prototypowanie rozwiązań wykorzystujących nowe technologie do adaptacji lub mitygacji w kontekście zmian klimatu w mieście. Będziecie mogli uruchomić swoją wyobraźnię i zaprezentować pomysły w formie wizualnej, mając do dyspozycji aplikacje mobilne, artykuły plastyczne, odpady, materiały z recyklingu itp. (Słowem – zapewniamy dużo kreatywnych „śmieci”;).

  Zajęcia przeprowadzimy w oparciu o metodologię STEAM, wykorzystującą wiedzę z różnych obszarów, tzn. nauki, technologii, projektowania, sztuki i matematyki. W STEAM Uczestnicy przestają być odtwórcami, a stają się twórcami wiedzy, wynalazcami, konstruktorami! Przystosowanie się do zmian klimatu leży w końcu w NASZYCH rękach!

  Dla kogo:
  Do udziału w warsztacie zapraszamy rodziców i dziadków z dziećmi (program dostosowany jest dla dzieci od 7 r.ż.), chcących zgłębić w rodzinie temat adaptacji i mitygacji miast do zmian klimatycznych oraz tworzyć wspólnie prototypy rozwiązań. To kreatywny sposób na spędzenie czasu z dziećmi. Udział w warsztacie jest bezpłatny.

  Kiedy:
  Warsztaty odbędą się w dwóch turach:
  10:00-12:00 – Warsztat grupa I (max 8-10 os)
  12:30-14:30 – Warsztat grupa II (max 8-10 os)

  Rekrutacja:
  Na każdą z tury warsztatu obowiązują zapisy przez formularz: LINK: https://docs.google.com/…/1Vg-S1bhl1I8E1CSpdmXWV4g…/edit

  Uczestnicy warsztatu otrzymają maila potwierdzającego udział.

  Prowadzący:
  Justyna Maleska, Karol Zieliński – uczestnicy Akademii Trenerów i Trenerek w ramach międzynarodowego projektu BUILD Solid Ground – globalne mieszkalnictwo. Różnorodny skład trenerów, na co dzień zawodowo poruszający się w obszarach tematyki przeciwdziałania marnowania żywności, zmian klimatu i odbioru społecznego tego zjawiska, edukacji cyfrowej wykorzystującej nowe technologie. Masz pytania, obawy?

  Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Content | Menu | Access panel