GLINIARNIA Pracownia Ceramiki

 


prowadzący: Janusz Żabowski – edukator
czas trwania: 90 lub 105  minut
poniedziałek, godz. 16.00 – 17.45 lub 18.15 – 20.00 lub środa, godz. 15.00 – 16.30
cena: 110 zł miesięcznie (4 zajęcia)

dla dzieci, młodzieży i dorosłych od lat 6 

 

 

“W ceramice na produkt końcowy trzeba poczekać. Gdy namęczymy się nad zrobieniem kubka, widzimy efekt dopiero po upływie czasu, bowiem do końca nie wiemy, co wyjmiemy z pieca” – tłumaczy Janusz Żabowski. Uczestnicy zajęć stopniowo poznają techniki tworzenia wyrobów z gliny. Przy użyciu koła garncarskiego, pieca i szkliwa powstają ich pierwsze dzieła sztuki dekoracyjnej i użytkowej.

 

Jeśli zaś obowiązki nie pozwalają na systematyczny udział w zajęciach pracowni warto choć raz w miesiącu wygospodarować czas, by wziąć udział w rodzinnych warsztatach ceramicznych. Ideą zajęć jest stworzenie jednego, rodzinnego dzieła – dzieci tworzą je ze swoimi rodzicami, rodzice z dziećmi. Niewtajemniczonym prowadzący pokazuje techniki i zawsze służy radą, ale nigdy nie narzuca tematu. Koncepcję trzeba wypracować metodą rodzinnej burzy mózgów i gdy czas mija niepostrzeżenie, małe i duże paluszki wyczarowują prześliczne kubeczki, koraliki, broszki. Wykonane przedmioty muszą być jeszcze wysuszone i wstępnie wypalone. Na kolejnych zajęciach rodzice i dzieci barwią je kolorowymi szkliwami, by potem znów włożyć je do pieca. A gotowe prace można zabrać do domu – są one dowodem talentu rodziców i ich pociech.

 

zapisz się na zajęcia w poniedziałek, godz. 16.00! zapisz się na zajęcia w poniedziałek, godz. 18.15! zapisz się na zajęcia w środę, godz. 15.00!